Co warto wiedzieć o zabiegu przeszczepu włosów?

Zarówno kobiety, jak i mężczyźnie zmagają się z problemem wypadania włosów. Może być on spowodowany różnymi czynnikami, takimi jak predyspozycje genetyczne, nieodpowiedni tryb życia, zaburzenia hormonalne, choroby oraz stres. Wypadanie włosów powoduje u wielu osób dyskomfort. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na skorzystanie z dobrodziejstw współczesnej medycyny, takich jak zabieg przeszczepu włosów. Czy jednak przeszczep włosów jest skuteczny?

  1. Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?
  2. Przeszczep włosów – Czy jest bezpieczny?
  3. Przeszczep włosów FUE – Czy jest skuteczny?
  4. Jak przygotować się do zabiegu transplantacji włosów?

1. Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

Zwykle zanim dojdzie do wykonania zabiegu przeszczepu włosów wiele osób próbuje na własną rękę walczyć z nadmiernym wypadaniem włosów. Metody, takie jak stosowanie kosmetyków, czy mezoterapia mogą wspomóc przeciwdziałanie, ale często okazują się mało skuteczne. Po długiej walce, która nie przynosi efektów przychodzi więc czas na zabieg przeszczepu włosów.

Najczęściej stosowanym przeszczepem włosów jest ten, wykonywany metodą FUE. Rozwinięcie skrótu, czyli Follicular Unit Extraction oznacza ekstrakcję jednostek mieszkowych. Podczas wykonywania tego typu zabiegu, dawcą jest sam pacjent. Za pomocą specjalistycznego narzędzia pobierane są zdrowe i prawidłowe mieszki włosowe z owłosionych okolic ciała, a następnie implantuje się je na miejsce docelowe. Mieszki najczęściej pochodzą z części potylicznej oraz z części bocznych.

Zabieg przeszczepu włosów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu pacjent nie odczuwa bólu.

2. Przeszczep włosów – Czy jest bezpieczny?

Przeszczepu włosów metodą FUE nie trzeba się obawiać, ponieważ uchodzi on za najbezpieczniejszy. Jest to metoda najmniej inwazyjna, a narzędzia używane do zabiegu są wyjątkowo precyzyjne i mają do milimetra średnicy.

Jak już zostało wspomniane powyżej, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego ból jest zupełnie wyeliminowany. Gojenie się ran po zabiegu trwa od 7 do 14 dni. Niemal natychmiast po zabiegu można wrócić do wykonywania codziennych czynności. Należy pamiętać jedynie o przyjmowaniu antybiotyku oraz leków przeciwzapalnych.

3. Przeszczep włosów FUE – Czy jest skuteczny?

Chyba najważniejszym elementem całego zabiegu jest skuteczność przeszczepu włosów. Nic dziwnego, ponieważ każdy, kto decyduje się na taki krok, chce mieć pewność, że jego staranie przyniesie efekt. Na szczęście przeszczep włosów metodą FUE to nie tylko najbardziej bezpieczny, ale również najbardziej skuteczny zabieg. W efekcie pacjent może cieszyć się z naturalnie wyglądających, gęstych i zdrowych włosów. Dzięki zabiegowi raz na zawsze można zrezygnować z wszelkiego rodzaju kosmetyków oraz peruki, czy tupeciku.

Warto jednak pamiętać, że pomimo nowych i zdrowych włosów, łysina może postępować w innych miejscach. Należy wtedy wykonać zabieg ponownie, skupiając się na konkretnym miejscu.

4. Jak przygotować się do zabiegu transplantacji włosów?

Aby dobrze przygotować się do zabiegu przeszczepu włosów, w dniu zabiegu należy zjeść pożywne śniadanie. Nie należy pić kawy, ani przyjmować innych produktów, zawierających kofeinę. Ubranie na czas zabiegu powinno być wygodne, a w celu uniknięcia dyskomfortu po zabiegu najlepiej założyć koszulę zapinaną na guziki. Więcej informacji odnośnie zabiegu przeszczepu włosów oraz wszelkich informacji należy szukać pod adresem https://przeszczczepywlosow.pl/.