Środki ochrony osobistej zgodne z unijnymi normami

Jednorazowe rękawice diagnostyczne czy każdy inny środek ochrony indywidualnej to absolutna konieczność dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu pracy z materiałem septycznym. Brak odpowiedniej ochrony może prowadzić nawet do nieodwracalnych uszkodzeń skóry noszącego. Rękawice tego rodzaju używane są również w miejscach, w których wykonuje się działania medyczne i terapeutyczne.

Rękawice lateksowe Santex- kiedy się przydają?

Rękawiczki medyczne to produkt tak popularny i powszechny, że na rynku aż roi się od podróbek tych oryginalnych. Jak rozpoznać, że rękawiczki lateksowe są rzeczywiście produktem medycznym? Należy znać kilka podstawowych cech, którymi wyróżniają się te produkty.

Każde rękawiczki medyczne dopuszczone do użycia w działaniach medycznych są oznakowane symbolem CE. Muszą także spełniać normę EN 455. CE oznacza, że produkt jest legalny w sprzedaży we wszystkich krajach UE. EN to norma określająca jakość rękawic. Istnieje jeszcze jedno oznaczenie – AQL. Warto wybierać takie rękawice, których AQL nie przekracza poziomu 1,5. Co to oznacza w praktyce? Symbol ten jest wskazaniem mówiącym o szczelności. Im niższy jest wskaźnik, tym rękawice są bardziej szczelne i nie przepuszczają bakterii czy patogenów.

Rękawiczki Santex jednorazowe stosowane są nie tylko w szpitalach i gabinetach medycznych. Wyposażone w nie są także choćby salony kosmetyczne. Z rękawiczek jednorazowych korzysta się także, wykonując drobne prace montażowe.  Rękawiczki możemy podzielić na kilka rodzajów.

Pierwszym rodzajem są rękawiczki nitrylowe. Są one bardzo odporne na wszelkie patogeny i bakterie, a także substancje żrące,, alkohole czy rozpuszczalniki. Nadają się więc zarówno do celów medycznych, jak i warsztatowych.

Drugim rodzajem rękawiczek są rękawiczki lateksowe. Mają one najwyższą ochronę biologiczną, chronią prze bakteriami, patogenami i wirusami. Sprawdzają się więc przede wszystkim w szpitalach i gabinetach medycznych.

Ostatnim rodzajem rękawic są rękawiczki winylowe, które mają może nieco mniejszą odporność na wirusy, ale są bardzo wygodne i komfortowe w użytkowaniu.

Wybierając rękawice, pamiętaj o wyborze odpowiedniego rozmiaru. Zbyt duże, ale i zbyt małe rękawiczki nie będą spełniać swojego zadania. Wiele rękawic posiada wewnątrz kremowy środek pudrujący. Maksymalna elastyczność, rozmiary dopasowane do ręki sprawiają, że rękawice lateksowe są komfortowe, umożliwiają dobrą chwytność i są wyjątkową ochroną jako środek jednorazowego użytku.

Środki ochrony osobistej w hurtowni Ice4Med

Każdy środek ochrony indywidualnej musi posiadać niezbędne certyfikaty i atesty by móc być dopuszczonym do medycznego zastosowania. Wyrób medyczny klasy I jest zapewnieniem, że ochrona jest najwyższa.

Rękawice lateksowe to niejedyne środki ochronne. Zaliczamy do nich choćby fartuchy, kombinezon ochronny medyczny czy maseczki. Używane są one do wykonywania czynności terapeutycznych, medycznych, ale także kosmetycznych.