Podlasie: co warto zobaczyć na Szlaku Tatarskim?

Podlasie jest wyjątkową krainą, na terenie której nikt na nudę nie można narzekać. W trakcie wycieczki po tej części Polski, można spotkać się z wieloma kulturami i religiami. Dla tych, którzy chcą dotrzeć do niezwykłych skarbów Podlasia, ciekawą propozycją poznawania tej krainy będzie Szlak Tatarski. Co warto wiedzieć na jego temat? Jakie atrakcje decydują o jego wyjątkowości?

Szlak Tatarski

Szlak Tatarski to trasa turystyczna, która prowadzi po tych miejscowościach, które były lub w dalszym ciągu są zamieszkiwane przez polskich Tatarów. W czasie tej wycieczki można nacieszyć się pięknymi krajobrazami Wzgórz Sokólskich oraz Puszczy Knyszyńskiej, można też zwiedzić wiele wspaniałych miejscowości. Najważniejszymi punktami na tej trasie są Bohoniki oraz Kruszyniany, warto jednak odwiedzić dodatkowo takie miejscowości, jak Sokółka, Królowe Stojło, Malawicze Górne oraz Krynki.

Jakie atrakcje na tej trasie mogą się okazać najciekawsze dla turystów, pragnących poznać Podlasie i jego magię?

Z pewnością ciekawym doświadczeniem dla każdego turysty będzie wizyta w muzeum w Sokółce, w którym znajduje się ciekawa kolekcja zabytków związanych z polskimi tatarami. Wielką przygodą dla każdego z nas może się okazać wizyta w Bohonikach, które znane są z pięknego meczetu. Powstał on w drugiej połowie XIX wieku i do dziś służy Tatarom. Jest też jednym z najcenniejszych zabytków na Podlasiu, a chętnych na zwiedzenie jego wnętrza nie brakuje. W Bohonikach znajduje się też wspaniały mizar – największy w Polsce cmentarz żydowski, na terenie którego można zobaczyć wiele ciekawych nagrobków. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się też Kruszyniany. I tu można zobaczyć ciekawy meczet oraz cmentarz tatarski, wielkim powodzeniem cieszą się też organizowane w tej wsi festiwale, podczas których można zdobyć wiele ciekawych wiadomości na temat polskich Tatarów oraz poznać ich kulturę.